a

b

c

d

e

f

g

h

i

j

k

l

m

n

o

p

r

s

t

u

v

w

z

Žádníková-Volencová Zdeňka

Jméno: Žádníková-Volencová Zdeňka
Datum narození: 25.10.1974
Místo narození: Ústí nad Orlicí, ČR


Životopis

Zdeňka Žádníková-Volencová (* 25. října 1974) je česká televizní a divadelní herečka, známá je nejvíce ze seriálu Velmi křehké vztahy (dříve Rodinná pouta) a z Dejvického divadla. Je podruhé vdaná a má dvě děti. V roce 1998 vystudovala loutkové divadelnictví na DAMU.

Původ nynější profese Zdeňky lze hledat již v jejím útlém dětství. Ve čtrnácti letech začala docházet do dramatického kroužku ZUŠ v Hradci Králové na Střezině. V této době vzniklo známé hradecké divadlo Jesličky, které hrávalo jedenkrát týdně a Zdeňka se stala jeho členkou.

Po maturitě na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové, kde absolvovala jazykovou třídu, se přihlásila ke studiu na DAMU, obor loutkové a alternativní herectví, kam byla v roce 1994 přijata. Když přešel celý její ročník do pražského Dejvického divadla, stala se i Zdeňka členkou jeho hereckého souboru. Současně hostovala v divadle v Českých Budějovicích v pohádce "Princezna Pampeliška". V divadle v Dejvicích působí Zdeňka dodnes.

Zdeňku jsme mohli spatřit i na televizní obrazovce v pohádkách "O dobré a zlé vodě", "Kašpárkovy rolničky", "Zkřížené meče", "O pyšném panovníkovi" a "Tajemství mořské pany". Její první televizní vystoupení bylo po boku Kláry Issové, Terezy Kostkové a Lukáše Vaculíka v seriálu "Lékárníkovic holka" (ČT – 1994).
V současné době můžeme Zdeňku spatřit v divadle v Dejvicích v inscenaci  "Příběhy obyčejného šílenství" Petra Zelenky jako představitelku Alice, dále v "Bratrech Karamazových" v roli Kateřiny Ivanovny , v Mozartově "Kouzelné flétně", kde zpívá První dámu a v příběhu "Lovestory".

Účinkovala také ve dvou amerických filmech "Melting Glass" a "Anna Frank", k čemuž jí dopomohla vynikající znalost anglického jazyka. Vždyť také při výuce angličtiny poznala svého manžela – Radka.

Nejvíce se však do povědomí televizních diváků zapsala rolí Ivany Kučerové Hruškové v seriálu TV Prima – "Rodinná pouta". (Velmi křehké vztahy) .Strmá křivka její popularity se odrazila v nominaci na Objev roku 2004 – anketě TýTý, pořádané Týdeníkem Televize.

Filmografie

  • 2009 Ať žijí rytíři!
  • 2009 4teens
  • 2007 Velmi křehké vztahy
  • 2005 Panic je nanic
  • 2004  Rodinná pouta
  • 2001 Deník Anne Frankové
  • 1998 Tajemství mořské panny
  • 1997 O zlé a dobré vodě