a

b

c

d

e

f

g

h

i

j

k

l

m

n

o

p

r

s

t

u

v

w

z

Žáčková Lucie

Jméno: Žáčková Lucie
Datum narození: 16.2.1978
Místo narození: Ostrava, ČR


Životopis

Lucie Žáčková je česká herečka.

V Ostravě studovala na Janáčkově konzervatoři, obor hudebně-dramatický, který v roce 2000 úspěšně absolvovala. Poté nastoupila do angažmá v Divadle Petra Bezruče. Hrála zde v inscenacích jako např. Skleněný zvěřinec (role Laury), Ústa Micka Jaggera (Káča) nebo Idiot (Nastasja Filipovna).

V roce 2003 jí byla udělena cena Thálie pro mladého činoherce, v témže roce získala cenu Alfréda Radoka (ceny Alfréda Radoka) jakožto talent roku a byla nominována na nejlepší ženský výkon.

V roce 2005 přestoupila z Divadla Petra Bezruče do Komorní scény Aréna. V té době o ni začalo projevovat zájem Národní divadlo v Praze, jehož nabídku v červnu 2006 přijala. V Komorní scéně Aréna bude však ještě vystupovalka i v sezóně 2007/2008.

V povídce Pošťácká z triptychu Trosečníci, kterou pro Českou televizi natáčel režisér Ivo Macharáček si zahrála postavu čarodějky. Jejím filmovým debutem se stal film Sluneční stát Martina Šulíka, ve kterém si zahrála po boku např. Petry Špalkové, Anny Šiškové, Ivana Martinky, Oldřicha Navrátila či svých divadelních kolegů (René Šmotek, Kostas Zerdaloglu, Vladimír Čapka, Dana Fialková).

Filmografie

  • 2008 Den jednoho herce
  • 2008 Karamazovi
  • 2007 Opravdová láska
  • 2005 Sluneční stát
  • 2002 Trosečníci