a

b

c

d

e

f

g

h

i

j

k

l

m

n

o

p

r

s

t

u

v

w

z

Ochotská Michaela

Jméno: Ochotská Michaela
Datum narození: 19.12.1984
Místo narození: Bruntál, ČR


Životopis

Michaela Ochotská je česká moderátorka a herečka. Od prosince 2008 moderuje ve dvojici s Reyem Korantengem hlavní zpravodajskou relaci TV Nova Televizní noviny.

Vystudovala obchodní akademii v Praze (první 2 roky v Bruntále) a nyní studuje na Vysoké škole veřejné správy a mezinárodních vztahů v Praze obor diplomacie. Je svobodná, jejím přítelem je český fotbalista Tomáš Ujfaluši.

 V současnosti studuje Míša čtvrtým rokem Univerzitu mezinárodních vztahů - diplomacii. Vy ji ale budete spíš znát z role Ediny v seriálu Pojišťovna štěstí, coby dceru Jaromíra Hanzlíka a přítelkyni Vojty Kotka. „Nikdy jsem ani nepřemýšlela o tom být herečkou a k roli v seriálu jsme se dostala jen díky castingu.“ Při studiích na střední škole absolvovala půlroční moderátorskou školu a profesorka, která ji měla na starosti říkala: „Ty jsi rozená herečka“ a zkrátka Míšu do castingu přihlásila. Dostavilo se na něj okolo 2000 adeptek z FAMU, DAMU a konzervatoře. Jediná Míša se jej zúčastnila coby neherečka a vyhrála. Ostatní dívky její vítězství dozajista v klidu nenechalo, ale Míša si myslí, že to naopak otevřelo oči holkám, které by chtěly hrát a nemají potřebnou průpravu. „Vůbec jsme nedoufala, že by to mohlo vyjít.“ Najednou se ocitla před kamerou. „Výhodou bylo, že jsem předtím natočila hodně reklam, většinu pro zahraniční produkce, ale pár jich bylo i pro ČR.“ Zkušenosti s kamerou tedy již měla. Navíc, dobrý režisér vás dokáže dostat do atmosféry. „Řekne vám, abyste si představila, že jste tam, kde jste a udělala to tak, jak byste to udělala normálně.“ To se sice pěkně řekne, ale jistě mi, milí čtenáři a čtenářky dáte za pravdu, že jen tak jednoduché to nebude a bude potřeba spousty talentu, odvahy a píle.

Filmografie

  • 2006 Casino Royale
  • 2005 Pojišťovna štěstí