a

b

c

d

e

f

g

h

i

j

k

l

m

n

o

p

r

s

t

u

v

w

z

Pavlová Ivana

Jméno: Pavlová Ivana
Datum narození: 9.6.1946
Místo narození: Plzeň, ČR


Životopis

Ivana Pavlová, provdaná Ivana Hoblová je česká herečka a tanečnice. Jako herečka se proslavila svojí jedinou hlavní rolí Hanky ve známém českém muzikálu Starci na chmelu režiséra Ladislava Rychmana z roku 1964. Tento režisér ji posléze přizval jako tanečnici k natáčení filmových písniček, z nichž patrně vůbec nejznámější jsou písně Dominiku a Moje střevičky\'¨(Zlaté střevíčky).

Ivana byla od dětství pohybově nadaná dívka, proto také studovala tanec na pražské konzervatoři (jejim tehdejším spolužákem zde byl např. Vlastimil Harapes), ještě jako studentka zvítězila v konkurzu na hlavní roli ve filmu Straci na chmelu, díky němuž se také stala velice známá i populární.

Po absolutoriu školy vystupovala čtyři roky se zájezdovým souborem Divadla Balet-Praha. Zde se seznámila také se svým budoucím manželem režisérem Pavlem Hoblem. V roce 1967 však utrpěla těžký pracovní úraz, kdy na ni během zkoušky spadla divadelní kulisa. Toto zranění těžce poznamenalo celý její další život, neboť přineslo dlouhodobé zdravotní komplikace, které způsobily, že Ivana musela svého povolání tanečnice a choreografky v pražském Divadle S. K. Neumanna v roce 1983 zanechat zcela.

Filmografie

  • 1967 Když má svátek Dominika
  • 1966 Autorevue
  • 1964 Dominiku
  • 1964 Starci na chmelu