a

b

c

d

e

f

g

h

i

j

k

l

m

n

o

p

r

s

t

u

v

w

z

Šeredová Alena

Jméno: Šeredová Alena
Datum narození: 21.3.1978
Místo narození: Praha, ČR


Životopis

Alena Šeredová je česká modelka a herečka, v současnosti žijící v Itálii.

Alena Šeredová se narodila a téměř celé své dětství prožila na pražských Vinohradech. S modelingem začala ještě jako dítě, už v patnácti letech fotila s českým módním fotografem Jadranem Šetlíkem. O rok později odletěla za prací do Řecka. V sedmnácti letech přijela Alena Šeredová poprvé do Milána, italského centra módy.

V roce 1998 se stala první vicemiss České republiky, v soutěži Miss World, na kterou tak postoupila, skončila na čtvrtém místě. Tento úspěch překonala až 30. září 2006 Taťána Kuchařová, která v 56. ročníku soutěže Miss World zvítězila.

Uměleckou kariéru zahájila v roce 1999 rolí v jedné pražské komediální inscenaci. Pokračovala alternováním módy a televize, účinkovala v pořadu italské televize RAI autora Giorgia Panariella Torno Sabato – La Lotteria (Vrátím se v sobotu – Loterie), oceněném v anketě Telegatto (určitá obdoba české soutěže TýTý). Díky němu se dostala do povědomí divácké veřejnosti a stala se častým hostem televizních pořadů.

V roce 2002 získala několik cen a byla mimo jiné označena za objev italské televize. V roli „testimonial“ patřila mezi stálé tváře módy a reklamy italských módních domů. V letech 2002–2003 ztvárnila hlavní postavu v jedné italské divadelní komedii.

V roce 2004 Alena pózovala pro kalendář měsíčníku MAX, byla protagonistkou divadelní hry La Signora in rosso (Dáma v červeném) a hrála ve vánočním filmu Christmas in Love (Zamilované Vánoce), který měl premiéru v italských kinech 17. prosince 2004.

Alena je (zvláště v Itálii) středem pozornosti bulvárního tisku, který často píše také o jejích – vesměs mediálně známých – partnerech. Jedním z jejích prvních partnerů byl moderátor Bořek Slezáček, k dalším známým jménům patří italský herec Edoardo Costa či režisér Luigi De Laurentiis. V jistou dobu se také psalo o jejím vztahu s Flaviem Briatorem; podle tvrzení Šeredové však šlo o „výmysl bulváru a v jeho případě nešlo o nic víc než o běžnou pracovní zakázku“.

S italským fotbalovým brankářem Gianluigi Buffonem zvaným "Gigi" má syna Louise Thomase, který se narodil 28. prosince 2007 v 3.48 hodin na soukromé klinice v italském Turíně. Chlapec měřil 52 centimetrů a vážil 3,5 kila.

Alena Šeredová se zapojuje do charitativních a sociálních aktivit a zúčastňuje se benefičních akcí v Itálii i dalších zemích EU.

Měří 181 cm, její míry jsou 94–60–92; má tmavé vlasy a hnědé oči.

Filmografie

  • 2017 Kapitán Exner
  • 2012 Una donna per la vita
  • 2010 Valigia sul letto, La
  • 2009 Un estate ai Caraibi
  • 2008 Estate al mare
  • 2004 Christmas in Love
  • 2003 Ho visto le stelle