a

b

c

d

e

f

g

h

i

j

k

l

m

n

o

p

r

s

t

u

v

w

z

Kurková Karolína

Jméno: Kurková Karolína
Datum narození: 28.2.1984
Místo narození: Děčín, ČR


Životopis

Karolína Kurková je především česká modelka, ale štěstí zkouší i ve filmu. Narodila se v Děčíně do rodiny Josefa Kurky, českého basketbalisty a slovenské matky. V 15 letech se díky svým přátelům dostala k modelingu a následně odjela do Milána získávat nové zkušenosti a také podepsala modelingovou smlouvu s firmou Prada. V září 1999 se objevila v prestižním časopise Vogue a v sedmnácti letech se odstěhovala do New Yorku.

Po odstěhování do New Yorku postupně předváděla modely pro různé věhlasné módní firmy, ke kterým patří Tommy Hilfiger, Valentino, Louis Vuitton, John Galliano, Chanel, Christian Dior, Hugo Boss, Versace nebo H&M. Dodnes patří k nejžádanějším modelkám, které předvádějí modely pro další věhlasné firmy kromě výše uvedených.

V listopadu 2008 jí televize E!Entertainment Television zvolila jako nejvíc sexy ženu světa, když porazila taková jména, jakými jsou Angelina Jolie, Scarlett Johansson, Gisele Bündchen, Heidi Klum nebo Adriana Lima.

Filmový debut si odbyla v roce 2007, když se objevila ve filmu My Sexiest Year s Harvey Keitelem a Amber Valettou. V roce 2009 si zahrála ve filmu G.I. Joe s Dennisem Quaidem nebo Channingem Tatumem.

V roce 2008 se zúčastnila předávání cen Akademie Country muziky, když společně s Dwightem Yoakamem předávala cenu pro nejlepší ženskou zpěvačku, kterou získala Carrie Underwood. V březnu 2006 obdržela cenu neziskové organizace, Women Toghether, za její humanitární práci a práci pro charitu. Podobných cen obdržela několik, a to i od jiných organizací.

 29. října 2009 se jí a jejímu příteli, Archie Drurymu, narodil syn Tobin Jack Drury. 

Filmografie

  • 2009 G.I. Joe: Rise of Cobra
  • 2007 My Sexiest YEAR